Mistrzostwa Śląska

W niedzielę w Rybniku odbył się wyścig XC na bardzo szybkiej trasie. Od samego początku 3 zawodniczki narzuciły bardzo mocne tempo, a wśród nich była również Laura.  Bardzo zacięta walka trwała do samego końca i Laura ostatecznie dojechała na 3 miejscu z minimalną stratą do (25s.) do 2 pozycji. Dzięki temu Laura zostaje brązową medalistką Mistrzostw Śląska, więc cel minimum na ten wyścig został osiągnięty.  Tempo pierwszych trzech zawodniczek najlepiej można było zobaczyć po czwartek kolarce, która straciła do Laury ponad 6 minut, a jest to też jedna z czołowych zawodniczek w Polsce.

Poniżej wypowiedź Laury po starcie:

Dzisiejsze Mistrzostwa Śląska kończę na 3 miejscu. Czy to wynik, jakiego oczekiwałam? Nie jestem przekonana Wiem, że dałam z siebie wszystko, na co pozwolił mi tego dnia organizm. Na pewno zakładałam większą walkę o 1 pozycję, ale nie zawsze jest tak jak chcemy. Strata do drugiej lokaty była mała, a do wygranej nie była ogromna, co w pewnym stopniu cieszy i mimo wszystko czuję się zadowolona z 3 stopnia pudła! Wyjątkowo wczesny start i specyfika szybkiej trasy w Rybniku nie do końca sprzyjały mi tego dnia, ale tego się nie wybiera.

Dziękuję bardzo tacie-Bogdanowi Choma oraz Arturowi Gładyszowi, za jak zwykle niezawodną obsługę bufetu, dziękuję każdemu, kto dopingował mnie podczas zmagań i gratuluję pozostałym zawodniczkom rywalizacji oraz wyników!

Teraz nadszedł czas wyczekiwania ostatniego już Pucharu Polski tego sezonu- Głuchołazy 04.09